Маркетплейс он-лайн/офф-лайн використання + електронні каси/чеки/гаманці

Власники генераторів повинні повідомляти податкову службу про запас пального

Власники генераторів повинні повідомляти Державну податкову службу про запаси пального.


Про це повідомляє прес-служба ДПС Дніпропетровщини.

Як в Україні зберігати пальне для генераторів?

Закон України від 13 грудня 2022 року №2836-IX доповнив ст. 18 ЗУ від 19 грудня 1995 р. № 481/95-ВР. Відповідно до них, на період дії військового стану в Україні та протягом 30 днів з моменту його скасування:

Підприємство без дозволу чи ліцензії має право зберігати пальне для заправки електрогенератора обсягом до 2 тис. л кожному об'єкті з генератором.

Щоб зберігати понад 2 тис. л пального для електрогенераторної установки на кожному об'єкті з генератором, потрібно подати декларацію щодо провадження господарської діяльності зі зберігання пального.

У декларації слід зазначити відомості про суб'єкт господарювання: ідентифікаційний код згідно з ЄДРПОУ, місцезнаходження, контактний номер телефону, адресу електронної пошти, ПІБ керівника юридичної особи або її уповноваженого представника, загальну ємність резервуарів та ємностей для пального.

Суб'єкт, що подав декларацію, може зберігати більше 2 тис. л пального на кожному об'єкті.

Суб'єкти господарювання, що мають менше 2 тис. л пального для генераторів, повинні звернутися до ДПС за допомогою будь-якого засобу зв'язку.

Читайте також: Чи подорожчають генератори: що пропонують на ринку і на що чекати

Платники податку при заповненні акцизної накладної на відвантаження палива для електрогенераторних установок у верхній лівій частині акцизної накладної повинні зазначити:

у полі "Коди операцій" - "3 - суб'єкт господарювання не платник";

у полі "Умови оподаткування" - ознака умови оподаткування пального "0 - оподатковується на загальній системі";

у полі "Напрямок використання" - напрямок "0 - загальний напрямок";

у полі «Адреса місця зберігання пального, яке не є акцизним складом, на якому підприємство зберігає паливо виключно для потреб власного споживання або промислової переробки, зазначається адреса, де зберігатиметься паливо для електрогенераторних установок.

Написати відгук

Увага: HTML не підтримується. Використовуйте звичайний текст.